دیدگاه‌ها برای اسدالله حیدری: ۸۰۱کودک کار تحت پوشش بهزیستی البرز قرار دارند بسته هستند
-

اسدالله حیدری: ۸۰۱کودک کار تحت پوشش بهزیستی البرز قرار دارند

۸۰۱ کودک کار تحت پوشش بهزیستی البرز قرار دارند مدیرکل بهزیستی البرز گفت: آمار دقیقی از تعداد کودکان کار و خیابان استان نداریم. به گزارش تریبون شهراسدالله حیدری ، اظهار کرد: بهزیستی البرز در خدمات‌دهی به کودکان کار خیابان هیچ فرقی بین اتباع خارجی و کودکانی که پدر و مادر ایرانی دارند، قائل نمی‌شود. وی

کد خبر : 3728
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 مرداد 1398 - 11:39

۸۰۱ کودک کار تحت پوشش بهزیستی البرز قرار دارند

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: آمار دقیقی از تعداد کودکان کار و خیابان استان نداریم.

به گزارش تریبون شهراسدالله حیدری ، اظهار کرد: بهزیستی البرز در خدمات‌دهی به کودکان کار خیابان هیچ فرقی بین اتباع خارجی و کودکانی که پدر و مادر ایرانی دارند، قائل نمی‌شود.

وی ادامه داد: البته طبق قانون، خدمات بهزیستی مشمول کودکان کار و خیابان ایرانی می‌شود ولی بهزیستی بر مبنای وظیفه ذاتی خود که ارائه خدمات به افراد آسیب دیده است، کودکان کار و خیابانی که اتباع خارجی هستند را هم حمایت می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر بهزیستی البرز یک مرکز شبانه روزی و دو مرکز روزانه دولتی برای حمایت از کودکان کار و خیابان دارد که ظرفیت مرکز شبانه روزی آن ۱۲ نفر است.

وی توضیح داد: در مرکز شبانه روزی دولتی کودکان غیر ایرانی هم پذیرش می‌کنیم ولی به خاطر محدودیت‌هایی از جمله اقامت غیرقانونی، امکان ارائه خدمات گسترده به آنها وجود ندارد.

این مسئول تصریح کرد: بدون شک کودکی که اقامت غیرقانونی دارد آن طور که باید و شاید نمی‌تواند از خدمات دولتی بهره مند شود به همین دلیل دامنه خدمات‌رسانی مراکز دولتی بهزیستی استان به کودکان اتباع خارجی محدود است ولی در بخش غیر دولتی چون هدف بیشتر آموزش است محدودیت‌های مراکز دولتی وجود ندارد.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: در مراکز غیردولتی در ابتدا سعی می‌شود عللی که باعث شده کودک در خیابان کار کند مشخص و پس از شناسایی تا حد امکان این علت‌ها برطرف شود.

حیدری افزود: تا جایی که امکان دارد سعی می‌شود شرایطی فراهم شود تا کودکان کار و خیابان باز مانده از تحصیل دوباره به مدرسه بازگردند البته این شرایط ویژه کودکان ایرانی است و اتباع خارجی را شامل نمی‌شود .

این مسئول با اشاره به آمار تقریبی کودکان کارو خیابان استان گفت: در سه ماهه اول امسال ۶۷ نفر کودک کار و خیابان پذیرش شده‌اند و از سال‌های قبل هم ۷۳۴ کودک پذیرش شده و به آنها خدمات اراده می‌شود.

وی اظهار کرد: با این احتساب در حال حاضر ۸۰۱ کودک کار و خیابان تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند البته باید گفت این آمار شناور بوده و دقیق نیست.

وی توضیح داد: چون این کودکان به صورت روزانه پذیرش و ترخیص می‌شوند نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد این کودکان نه در البرز بلکه در سایر استان‌ها هم ارائه داد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.