«بادبادک‌» ها، شادی را در آسمان کرج پرواز دادند

اشاره: امروزه به دلایلی هم‌چون بزرگ‌تر شدن مساحت و افزایش جمعیت شهرها، وجود دل‌مشغولی‌های مجازی و بازی‌های رایانه‌ای، متاسفانه اغلب کودکان بازی‌های سالم را رها کرده و در کنج خانه‌ها، به انجام بازی‌های رایانه‌ای  دتبلت و تلفن همراه و… مشغول هستند. امروزه به دلیل مشغله‌های اقتصادی این زمانه، بیشتر خانواده‌ها یا درگیر انجام کارهایی در

کد خبر : 1626
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 بهمن 1397 - 9:30

اشاره:

امروزه به دلایلی هم‌چون بزرگ‌تر شدن مساحت و افزایش جمعیت شهرها، وجود دل‌مشغولی‌های مجازی و بازی‌های رایانه‌ای، متاسفانه اغلب کودکان بازی‌های سالم را رها کرده و در کنج خانه‌ها، به انجام بازی‌های رایانه‌ای  دتبلت و تلفن همراه و… مشغول هستند.

امروزه به دلیل مشغله‌های اقتصادی این زمانه، بیشتر خانواده‌ها یا درگیر انجام کارهایی در چند شیفت هستند و یا حال و حوصله کنار هم بودن را ندارند.

از طرفی، بروز و ظهور فضای مجازی در چند سال اخیر تیر خلاص را به دور هم بودن و گپ و گفت‌های صمیمانه خانواده‌های ایرانی زده است.

در این میان، استقبال کم نظیر مردمی از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مانند پرواز بادبادک‌ها، وظیفه‌ای سنگین را بر دوش مسئولان امر می‌نهد و بر آن‌ها واجب می‌کند تا با طرح و اجرای برنامه‌های متنوع، دقایقی از روزهای تعطیل خانواده‌ها را پر کنند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند که اعضای خانوارها دور هم جمع شوند.

اجرای بیشتر این گونه برنامه‌ها دارای محسنات زیادی است از جمله آن‌که: دغدغه‌های مالی را از اذهان خانواده‌ها به ویژه سرپرستان کم می‌کند، افسردگی‌هایی که باز هم به دلیل شرایط خاص اقتصادی ایجاد شده را کاهش می‌دهد، کودکان و نوجوانان را به سمت و سوی استفاده بهینه از اوقات فراغت‌شان سوق می‌دهد، دورهمی‌های خانواده‌ها را که در سال‌های اخیر بسیار کمتر شده است، افزایش می‌دهد، لذا علاوه بر تزریق روحیه شادی و نشاط به جامعه، آرامش و صبر را به خانواده‌ها هدیه داده و از این رهگذر ناراحتی‌های اعصاب، ناشادی و افسردگی‌ها، خشم و غضب آنی و انواع بزهکاری‌ها کاهش خواهد یافت.

یکی از این برنامه‌های مهیج که خوشبختانه در چند ساله گذشته باب آن باز شده است، جشنواره پرواز بادبادک‌هاست.

بادبادک، یادگار قشنگ کودکی‌های ماست که هر کدام‌مان خاطرات زیادی از آن داریم. به جرات می‌توان گفت که اغلب کودکان امروز جامعه ما، بنا به دلایل پیش گفته، با تفریحاتی مانند پرواز بادبادک‌ها و امثال آن میانه‌ای ندارند. شاید بتوان گفت که کودکان دهه ۶۰ و تا حدودی ۷۰، آخرین نسل از بچه‌هایی بودند که سرگرمی‌هایشان دلچسب و روح‌نواز بود.

به امید روزی که فرد فرد ایرانیان که از گذشته هماره به برگزاری جشن‌های متعدد و شادی کردن بدون بهانه معروف بوده‌اند، روحیه شاد خود را بازیافته و خانواده‌های ایرانی دیگر بار بدون اندکی دغدغه و نگرانی در کنار هم گذران عمر کنند.

در همین راستا گزارشی از جشنواره پرواز بادبادک‌ها که در مجتمع رفاهی باغستان برگزار و مورد استقبال جمع کثیری از شهروندان واقع شد را با هم می‌خوانیم:

تهیه و تنظیم: حمید رضاپور

جشنواره پرواز بادبادک‌ها در محل مجتمع رفاهی باغستان برگزار شد و مورد استقبال جمع کثیری از شهروندان واقع گردید.

دوری از فضاهای شاد، جامعه را به کسالت می‌کشاند

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج در این جشنواره، طی سخنانی گفت: جامعه‌ای که شادی کردن را بلد نباشد، ناامید و کسالت بار است.

رحیم خستو اظهار داشت: به هر اندازه که برنامه‌های شاد و مفرح بیشتر شود به همان اندازه نشاط و سرزندگی افزایش می‌یابد.

 وی با اشاره به این‌که شادی منجر به امیدواری در جامعه می‌شود، گفت: با انگیزه و امید می‌توان کارهای بزرگ انجام داد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: ایجاد شادی و نشاط در جامعه خدمتی است که باید از سوی مسئولان انجام شود.

 وی با بیان این‌که باید برای شادسازی جامعه و خانواده‌ها تلاش کرد، یادآور شد: شادی و نشاط، حلقه مفقوده زندگی امروز است.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر ابراز کرد: یکی از حوزه‌هایی که شهرداری‌ها می‌توانند اقدام موثری انجام‌دهند، حوزه فرهنگی است.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی مراکز فرهنگی ورزشی و استفاده از ظرفیت هنرمندان برای اجرای برنامه‌های شاد باید در اولویت برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری باشد.

 اجرای برنامه‌های فرهنگی شاد در بوستان‌ها؛ باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی

 رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج نیز در جشنواره بادبادک‌ها گفت: ۲ مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می‌شود.پ

محمد حسین خلیلی اردکانی اظهار کرد: کرج از جمله شهرهایی است که به علت داشتن ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی، همواره مورد توجه قرار داشته است.

 وی ادامه داد: این عوامل شرایط مساعدی را برای بهره‌برداری و توسعه زیرساخت‌های گردشگری و تفریحی فراهم ساخته است.

این مسئول در ادامه افزود: منطقه حصار کرج در محدوده‌ای است که در نزدیکی جاده چالوس و بیلقان قرار دارد و به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های توسعه، قابلیت احداث مجموعه‌های گردشگری به منظور ارایه خدمات و کالاهای مورد نیاز  مسافران و شهروندان را دارد.

 خلیلی اردکانی با اشاره به برگزاری جشنواره بادبادک‌ها و ایجاد شور و نشاط در بین جوانان، کودکان و خانواده‌ها تصریح کرد: مسئولین فرهنگی با تخصیص اعتبار و تغییر نگرش می‌توانند بسترساز شادی مردم شوند.

رییس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: جوانان به شادی گرایش بیشتری دارند و تنها با تخلیه درست انرژی آنان می‌توان امید به حضور و رشد جوانانی پویا و فعال در جامعه داشت.

 به گفته عضو دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج، اجرای برنامه‌های فرهنگی و شاد در بوستان‌ها در ایجاد شور و نشاط اجتماعی تاثیرگذار است.

خلیلی اردکانی در پایان از تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری در برگزاری اولین جشنواره بادبادک‌ها قدردانی کرد.

 

اجرای جشنواره‌های مدیریت سبز توسط شهرداری

معاون خدمات شهری شهرداری کرج نیز در این جشنواره گفت: جشنواره بادباد‌ها به همت گروه مطالعات زیست و توسعه پایدار خدمات شهری شهرداری کرج و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شده است.

حسن مدیرروستا افزود: افزایش نشاط اجتماعی و ایجاد انسجام بین اعضای خانواده در فضای خارج از منزل از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج است.

وی اظهار کرد: این معاونت به منظور ایجاد شور و نشاط و افزایش شادابی در بین خانواده‌ها، برنامه‌ها و جشنواره‌های متعددی را برگزار می‌کند به طوری که چندین برنامه و جشنواره توسط این معاونت با عنوان مدیریت سبز برگزار شده است.

این مسئول ادامه داد: یکی از جشنواره‌هایی که این معاونت برگزار می‌کند، جشنواره پرواز بادبادک‌ها بود که در مجتمع تفریحی باغستان همراه با اهداء جایزه به نفرات برتر با طراحی بادبادک با محتوای محیط زیستی برگزار شد.

کانال تلگرامی تریبون شهر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.