برای رفع مشکلات مالی مجبور به کم فروشی می‌شویم

اشاره: «نان» واژه‌ای مقدس و متبرک است که با تاریخچه‌ای هزاران ساله هماره آذین بند سفره آدمیان شده و به ویژه در نزد ایرانیان از قداست خاصی برخوردار بوده تا جایی که این نعمت الهی در کنار نمک، نقش جمله قسمیه را ایفا کرده و حرمت «نان و نمک» بالاترین جایگاه را بعد از اسماء

کد خبر : 1221
تاریخ انتشار : شنبه 6 بهمن 1397 - 8:29

اشاره:

«نان» واژه‌ای مقدس و متبرک است که با تاریخچه‌ای هزاران ساله هماره آذین بند سفره آدمیان شده و به ویژه در نزد ایرانیان از قداست خاصی برخوردار بوده تا جایی که این نعمت الهی در کنار نمک، نقش جمله قسمیه را ایفا کرده و حرمت «نان و نمک» بالاترین جایگاه را بعد از اسماء جلاله در زندگی مردم داشته است.

نان، از آغاز اولین و مهمترین بخش سفره غذایی بشر بوده و به تنهایی یک ماده مغذّی به حساب می‌آید. این برکت الهی که در طول سالیان متمادی با شکل‌ها و افزودنی‌های گوناگون سنتی بر سر سفره‌ها و میزهای غذا نشسته، در کشور ما نیز با گونه‌ها و عناوین مختلفی طی ادوار نموده و در قالب‌هایی چون سنگک، بربری، لواش، تافتون و در سال‌های اخیر به شکل نان‌های وارداتی و صنعتی وارد چرخه غذایی مردم گردیده است.

این برکت الهی در سال‌های اخیر به لحاظ کیفی و کمی پیوسته با فراز و فرودهایی همراه بوده که گاه باعث رنجش خاطر مصرف کنندگان و گاه باعث دل نگرانی تولیدکنندگان آن شده است. به همین بهانه پای درد دل‌های یکی از متولیان این عرصه نشسته‌ایم.

متن ذیل ماحصل گفت و گوی اختصاصی خبرنگار «تریبون شهر» با حجت ا… نصری نایب رئیس صنف نانوایان شهرستان کرج است که از نظرتان می‌گذرد.

علت شکایت مردم از کاهش کیفیت و وزن نان های موجود از سوی نانوایی‌ها چیست؟

وقتی با وجود تورم فزاینده، حقوق گارگران، آرد موارد مورد نیاز و… هیچ افزایش قیمتی در نان از سال ۹۳ به این طرف نداشته‌ایم، برای رفع مشکلات مالی مجبور به کم فروشی می‌شویم. آخرین افزایش قیمت نان در سال ۹۳ بوده در حالی که تا امروز، دولت به صورت قانونی ۷۵ درصد به حقوق‌های کارگران اضافه کرده، اما آیا چیزی به درآمد ما اضافه شده که به حقوق کارگران‌مان اضافه کنیم؟ آیا هزینه‌ها و مخارج و تورم امروز، نسبت به سال ۹۳ یکی است؟ آیا نانوایان جزو مردم ایران به حساب نمی‌آیند؟

علت عدم افزایش قیمت نان در سال‌های اخیر چیست؟

این پرسشی است که مسئولین باید به آن جواب بدهند. نقش دولت در این زمینه بسیار مهم است. افزایش سالیانه حداقل ۵ درصد در قیمت نان، هم به مردم فشار وارد نمی‌کند و هم نانوایان با مشکلات حاشیه ای مواجه نمی‌شوند، ضمن این که شاهد کم فروشی در این زمینه هم نخواهیم بود.

وجود نانوایی‌های آزادپز و رقابتی شدن قیمت‌ها چه تاثیری در عرضه نان برای مردم داشته است؟

وقتی نانوایی‌های آزادپز را در سطح شهر آوردند و اسم‌ آن را رقابتی گذاشتند، عملا دست نانوایی‌های دولتی را بستند، چرا که آزادپزها می‌توانند از هر جای کشور، بهترین آرد را بیاورند، نان بپزند و قیمت هم دست خودشان است. اما دولتی‌ها باید از بی‌کیفیت‌ترین آردها استفاده کرده و در عین حال بد و بیراه مردم ‌را هم تحمل کنند.

هیات دولت مصوب کرده که نانوایان آزادپز خارج از شمول قیمت گذاری و به صورت رقابتی هستند که این معضل بزرگی شده و بیشتر اعتراضات مردمی نیز در همین راستاست. نانوایی‌های آزادپز، قیمت‌ها را به هر نحوی که دوست داشته باشند اعمال می‌کنند، مردم هم شکایت‌های خود را به اتحادیه منتقل می‌کنند در صورتی که کاری از دست ما برنمی آید و  خودمان هم شدیدا به این مصوبه معترضیم و علیرغم این که تاکنون با مسئولان مربوطه نامه نگاری‌های فراوانی داشته‌ایم ولی بی ثمر بوده است.

در تمام جلسات گفته‌ایم که ما تک محصولی هستیم و مثل صنف‌های دیگر، محصولی غیر از نان برای عرضه نداریم و اگر هر ساله مبلغی اضافه نشود چاره‌ای جز کم فروشی باقی نمی‌ماند.

نرخ گذاری قیمت نان در استان بر عهده چه نهادی است؟

نرخ گذاری قیمت نان‌ها در هر استانی بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و استاندار است که متاسفانه همانطور که در بخش اول گفت و گو به آن اشاره شد، علیرغم افزایش سایر مواد غذایی، حامل های انرژی و هزینه های دیگر، از سال ۹۳ تاکنون نرخ جدیدی برای نان ارائه نشده است.

اتحادیه نانوایان کرج، تاکنون چه راهکارهایی برای حل این مشکلات ارائه کرده است؟

متاسفانه اتحادیه در این زمینه‌ها هیچ کاره است! با این که هر ۲ ماه یک بار کارگروهی در این رابطه تشکیل می‌شود و ما نیز حرف هایمان را مطرح می‌کنیم، اما همیشه بار مضاعف تری را بر دوش نانوایی ها تحمیل می کنند و تاکنون هیچ طرح سودمندی به نفع نانوایان به تصویب نرسیده است. در تمام جلسات گفته‌ایم که ما تک محصولی هستیم و مثل صنف‌های دیگر، محصولی غیر از نان برای عرضه نداریم و اگر هر ساله مبلغی اضافه نشود چاره‌ای جز کم فروشی باقی نمی‌ماند.

عمده مشکلات صنف نانوایان چیست؟

با این وضعیتی که پیش آمده، با قیمت آرد و مواد و حقوق پرسنل و… واقعا چیزی به عنوان سود برای نانوایان باقی نمی‌ماند. از طرفی کارگران نانوایی چند برابر کاری که قانون کار برای یک کارگر تعریف کرده، کار می‌کنند اما دریافتی ا‌شان واقعا ناچیز است و کارفرمایان هم کاری بیش از این از عهده ا‌شان برنمی آید لذا به هر شکل در حق کارگران نانوایی اجحاف می‌شود. مثلا فیش گاز یک نانوایی به طور متوسط در سال ۹۳ حدود ۸۰ هزار تومان بوده، اما در تابستان ۹۷ به بیش از ۴۸۰  هزار تومان افزایش یافته است.

اگر به اداره تعزیرات حکومتی بروید و پرونده‌های سال ۹۳ را بخواهید، اصلا پرونده کم فروشی و گران فروشی نداشته‌ایم، در سال ۹۴ هم بسیار کم است‌ اما رفته رفته از سال ۹۵ پرونده‌های کم فروشی نانوایان بیشتر شده، این در حالی است که تعداد بسیار زیادی از نانوایی‌ها در این شرایط ورشکسته و تعطیل شده‌اند.

راهکار شما برای عبور از این مشکلات چیست؟

پیشنهاد ما این است که یا نانوایان دولتی را هم آزادپز کنند و یا شرایط آزادپزها را هم مثل ما همسان سازی نمایند. آنها بهترین آرد را تهیه می‌کنند و بهترین نان‌ها را می پزند ولی ما مجبوریم از بدترین آردها استفاده کنیم. مسئولین امر باید جلسه بگذارند و راهکارهایی ارائه دهند تا نانوایان بتوانند بدون دغدغه به کار خود ادامه دهند.

کانال تلگرامی تریبون شهر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.