دیدگاه‌ها برای حداد عادل: نقشه های آمریکا در قبال ایران ناکام مانده است بسته هستند
-

حداد عادل: نقشه های آمریکا در قبال ایران ناکام مانده است

حداد عادل: نقشه های آمریکا در قبال ایران ناکام مانده است عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به توطئه های مختلف آمریکا علیه ایران اسلامی گفت : این توطئه ها همواره ناکام و ناموفق بوده است . به گزارش تریبون شهر، غلامعلی حداد عادل عصر در بیستمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان

کد خبر : 4086
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 مرداد 1398 - 8:36

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به توطئه های مختلف آمریکا علیه ایران اسلامی گفت : این توطئه ها همواره ناکام و ناموفق بوده است .

به گزارش تریبون شهر، غلامعلی حداد عادل عصر در بیستمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور که در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی برگزار شد، افزود: آمریکا در اجرای نقشه های خود در ایران ناموفق بوده و یک خیزی در دی ماه ۹۶ راه انداختند و جریانی را در فضای مجازی به وجود آوردند  و فکر کردند این آشوب ها سراسری می شود و به اهداف خود می رسند.

وی گفت: اکنون داخل ایران مقاومتی شکل گرفته به طوریکه سرنگون کردن پهباد آمریکایی و نگه داشتن کشتی انگلیسی در بندر نتیجه این مقاومت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: تفکر مقاومت در مقابل مذاکره ی منجر به تسلیم امروز جان گرفته، جلوه  و حقانیت پیدا کرده  به طوریکه در این سه چهار ماه اخیر تحرکات خوبی در قوه قضاییه  از نظر مبارزه با فساد و عدالت خواهی صورت گرفته که فرصتی برای جریان اسلام گرای داخلی  است.

حداد عادل  اظهار داشت: در بیانیه گام دوم به سوی جوان گرایی دعوت شده ایم و رهبر انقلاب در انتخاب ائمه جمعه و بسیاری از مسئولان خودش این حرکت را آغاز کرده و به دست گرفته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  با بیان اینکه در مقابل این فرصت ها تهدیدهایی نیز داریم، گفت: یکی از این تهدیدات کم کاری ما هست و دوم فقدان تشکل های لازم است.

وی افزود: ما در بخش های مهمی از جامعه تشکل لازم را نداریم که یکی در بخش بانوان است زیرا خانم های انقلابی و متدین کمتر از آقایان نیستند ولی چند تشکل نیرومند می شناسید که از این ظرفیت مومن انقلابی در عرصه سیاست و مسایل اجتماعی استفاده بکنیم.

این  مسئول با اشاره به اینکه در جنبه های کارگری هم ضعف داریم، اظهار داشت: یک تهدید دیگر تفرقه و احزاب هستند.

وی گفت: اگر هر کسی فکر کند که در انتخابات آینده حزبش جدای از بقیه فعال باشد به طور حتم  مجلس از آن اوست، اشتباه کرده است.

حداد عادل بیان داشت: اگر در انتخابات جریان اسلام گرا و انقلابی نتواند به فهرست واحد برسد در سراسر کشور امیدی به پیروزی نمی شود داشت زیرا این حقیقیت تلخ را در انتخابات ۹۶ تجریه کردیم و بازی بزرگ را به دلیل تفرقه باختیم.

وی افزود: انتخابات یک گردنه صعب العبور است که باید با اخلاص  و تقوا از آن عبور کنیم.

حدادعادل با بیان اینکه ریشه ی این تفرقه ها به این بر می گردد که می خواهیم برای خودمان کار کنیم نه خدا، اظهار داشت: باید دوگانه های واهی را مواظب باشیم و مقام معظم رهبری در خاتمه اجلاس خبرگان ۱۰ دوگانه را توضیح دادند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: از این سخنان رهبری معظم انقلاب باید استفاده کرد و ما مراقب باشیم سر دوگانه های موهوم به هم نیافتیم که یکی از آن ها جریان جوان و پیر است.

وی افزود: این گونه دوگانه ها ما را دشمن شاد می کند و یکی دیگر از این دوگانه ها ضعیف بودن شبکه و سازمان رای است زیرا یک شبکه رای باید پشت سر انتخابات باشد و مردم را پای صندوق بیاورد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: گفتمان نامناسب نیز یک تهدید است؛ گفتمان درانتخابات خیلی مهم است که یک جریان سیاسی با چه گفتمانی وارد عرصه انتخابات شود؛ باید همه مراقب باشیم در درون یک گفتمان هم سو باشیم نه اینکه گل به خودی باشیم.

وی استفاده نکردن از رسانه را نیز یکی دیگر از تهدیدات برشمرد و گفت: ما باید تکلیف خودمان با جامعه را از نظر اجتماعی روشن کنیم و باید در کارها اعتدال را رعایت کنیم.

 رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت که ۲ جریان غرب گرا و اسلام گرا در حال رقابت و مقابله در کشور هستند.

وی ادامه داد : اگر از اسامی و اصطلاحاتی همچون اصولگرا ، اصلاح طلب، مستقل و معتدل و… صرف نظرکنیم، خلاصه واقعیت کشمکش های سیاسی و رقابت های سیاسی در جامعه امروز ایران و ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تقابل و مواجهه ۲ جریان خلاصه می شود.

وی افزود: این تقابل غرب گرایی و اسلام گرایی در جامعه ما یک سابقه ای دارد که حداقل به ۲ قرن می رسد یعنی از آغاز دوران تجدد و مدرنیته تا به امروز.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه این جریان غرب گرا و اسلام گرا سابقه تاریخی دارد، اظهار داشت: این جریان گرچه یک ظاهر سیاسی داشته ولی ریشه های عمیق فکری و فرهنگی دارد.

وی گفت: قبل از انقلاب یک جبهه، جبهه ی متدینین بود ویک جبهه هم غیرمتدینین و روشنفکران غرب گرا بود.

حدادعادل ادامه داد: چه روشنفکران غیرمتدین موافق غرب سرمایه گرایی و چه روشنفکران چپ و موافق با مارکسیسم و کمونیسم همه  یک جبهه بودند و متفکران مسلمان در یک جبهه قرار داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این جریان تا رسید به انقلاب و در دهه اول انقلاب یک حالت خاصی داشتیم به طوریکه پیروزی انقلاب یک هیجان فوق العاده به وجود آورده بود واین تبلور و سامان گرفتن و تمایزی که امروز بعد از ۴۰ سال به وجود آمده در دهه اول وجود نداشت و نمی توانست به وجود بیاید.

حدادعادل اضافه کرد: نفس پیروزی انقلاب و حضور امام (ره) و جنگ هشت ساله که تقریبا به کل دوران دهه اول، این جنگ سایه انداخته بود که فضای جنگ یک شرایط خاص ایجاد کرده بود ولی از آغاز دهه ۷۰ دیگر جنگ و امام (ره)  نبود و مدتی از انقلاب گذشته بود و این تقابل دوباره خودش را در دوران پس از انقلاب نشان داد.

وی گفت: امروز ما وارث یک وضعی هستیم که حداقل ۲۲ ساله است که خیلی مشخص خودنمایی می کند که از نظر بنده از اوایل دهه ۷۰ یعنی نزدیک به ۳۰ سال است که این دو جریان کامل از هم جدا و رودر روی هم قرار گرفتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مظاهر، نشانه ها و جلوه های غرب گرا در چیست؟، افزود: جریان غرب گرا، سکولار هست به این معنا که قائل به جدایی دین از سیاست است که در مجلس و مطبوعات دیده ایم و دائم شاهد هستیم که احکام دینی و شرعی را نمی خواهند به صورت قانون در آورند.

وی تصریح کرد: می گویند این مسایل شخصی است و این تفکر از خصوصیات این جریان غرب گرا است.

حدادعادل گفت: جلوه ی دیگری از غرب گرایی، اعتماد به غرب است که در برجام این اعتماد را ملاحظه کردیم؛ آنجایی که وقتی مذاکرات شروع شد عده ای گفتند که ما دلواپسیم که بنده هم گفتم؛ طرف مقابل ما را مسخره می کرد و اسم خودشان را دلارام گذاشته بودند.

وی ادامه داد: حتی یکی از نظریه پردازان معروف آن ها قبل از انتخابات ۹۴ نظریه داد که ما باید در انتخابات ۹۴ جامعه را حول دلواپسان و دل ناواپسان داشته باشیم و به عنوان دل ناواپسان رای مردم را بگیریم.

این مقام مسئول افزود: اگر این دل ناواپسی موهوم و بی جا هم بود خوب بود که در سرمیز مذاکره این دل ناواپسی را برای مطالبه بیشتر از رقیب استفاده کنند نه اینکه به دشمن بخندند و به کسانی که می گویند به مذاکرات نگرانیم اخم کرده و قهر کنند.

وی اظهار داشت: همین امروز هم با اینکه ثابت شده که حق با دلواپسان بوده و حق با رهبر انقلاب بود که از اول نرمش قهرمانانه را توصیه کرده و فرمودند که مذاکره را اجازه می دهم ولی به آمریکا اعتماد ندارم و حالا که ثابت شده حرفشان درست بوده، همه نگران هستند و حالا امروز این اعتماد و نگرانی نسبت به اروپایی ها دیده می شود.

حداد عادل بیان داشت: یکسال پیش اروپایی ها گفته اند یک ساز و کاری برای خروج آمریکا از برجام آمریکا ولی هنوز هیچ اقدامی نشده به طوریکه در ۱۱ مورد تعهد کردند با ایران کار کنند مثل خرید نفت و رفع تحریم هایی  که به هیچ مورد عمل نکردند ولی هنوز یک عده به دنبال این هستند که آمریکا اگر نشد، اروپا یک کاری برای ما بکند.

وی گفت: در مقابل این نگرش و بینش ما شاهد یک کم کاری نسبی در ارتباط با قدرت های غیرغربی مثل چین و هند و روسیه هستیم که باید مرتب اصرار کنیم که یک قدری همت بیشتر بکنید برای این سمت.

وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ شعارهای انتخاباتی چه بود و چه می گفتند و با آن سخنرانی ها چه پیام هایی به جامعه می دادند و به چه قشری پیام می دادند و چه قشری را امید می دادند و از آن طرف چه پیام هایی می آمد.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اظهار داشت: امسال در دوم اسفند ۹۸ انتخابات داریم و در این انتخابات یک فرصت هایی داریم به عنوان جریان اسلام گرا و یک تهدیدهایی داریم و در این فرصت خوب است مروری به این فرصت ها و تهدیدها کنیم.

وی با بیان اینکه فرصت ها چیست؟، ادامه داد: یکی این است که جامعه از عملکرد دولت راضی نیست، به طوریکه در نظرسنجی های انجام شده سوال کردند آیا در انتخابات شما مایل به رای دادن به افراد موافق یا مخالف دولت هستید که ۶۰ درصد مخالف دولت و ۲۰ درصد موافق دولت گفته اند.

حدادعادل گفت: مقدار زیادی از مشکلات کشور مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم است و اگر دولت دیگری هم بود این مشکلات وجود داشت.

وی افزود: ما با آمریکا مساله این دولت و آن دولت را نداریم زیرا آمریکا با اصل انقلاب ما مشکل دارد.

حدادعادل  اظهار داشت: کمبود ارز، فروش نفت،  بالا رفتن قیمت ارز مقدار زیادی نتیجه تحریم است ولی مردم گله ها و مشکلاتی دارند و از عملکرد دولت راضی نیستند؛ مردم از سیاست های غلط اقتصادی دولت گلایه مند هستند.

این مسئول تصریح کرد: سخنگوی سابق دولت (نوبخت) گفته ما ۱۸ میلیارد دلار، ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد بازار کردیم اما به دست مردم نرسیده  که یک واقعیت است.

وی گفت: مردم می گویند شما که تحریم را حس کرده بودید و می دانستید به احتمال زیادی وضع بدتر می شود چه شد که یک دفعه ارز ۴۲۰۰ تومانی را به کسانی دادید که می خواهند به آن طرف مرز بروند که عیش و خوشی  یا خرید کنند و چرا یکباره سیل سکه را به بازار روان کردید که افرادی هزاران  سکه بخرند.

حدادعادل افزود: این نتیجه سیاست های غلط اقتصادی بوده و سرمایه کشور را نباید در زمان ورود به تحریم شدید اینگونه می کردید؛ سوء مدیریت بوده و بحران خوش بینی به برجام .

بیستمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور به مدت چهار روز در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی ادامه دارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.