دیدگاه‌ها برای ضمانت ۵ ساله دندان در کلینیک دندانپزشکی معلم بسته هستند
-

ضمانت ۵ ساله دندان در کلینیک دندانپزشکی معلم

برای آشنایی بیشتر شهروندان با فرایند بهداشت دندان و بهره مندی از توصیه های علمی کارشناسان زبده و خوشنام این حوزه به سراغ معتبرترین کلینیک دندانپزشکی استان البرز، یعنی درمانگاه دندانپزشکی معلم برویم. دندان ها بسته به جایی که در دهان قرار دارند، متفاوت هستند. این تفاوت اجازه می دهد که دندان ها کارهای مختلفی

کد خبر : 2588
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 19:18

برای آشنایی بیشتر شهروندان با فرایند بهداشت دندان و بهره مندی از توصیه های علمی کارشناسان زبده و خوشنام این حوزه به سراغ معتبرترین کلینیک دندانپزشکی استان البرز، یعنی درمانگاه دندانپزشکی معلم برویم.

دندان ها بسته به جایی که در دهان قرار دارند، متفاوت هستند. این تفاوت اجازه می دهد که دندان ها کارهای مختلفی انجام دهند. دندان ها به ما کمک می کنند که غذا بخوریم و در هضم غذا به ما کمک می کنند.دندان ها به ما کمک می کنند تا خوب صحبت کنیم و به وضوح صداهای مختلف را تلفظ کنیم و در واقع ، دندان ها کمک می کنند که چهره خود را به زیباترین شکل جلوه دهیم. زیرا یک لبخند سالم می تواند یک دارایی بزرگ باشد پس، بهتر است که از دندان هایمان به بهترین نحو ممکن مراقبت و نگهداری کنیم.
پوسیدگی دندان می تواند دردناک باشد و منجر به خراب شدن تاج و قسمت‌های دیگر آن شود. اگر پوسیدگی دندان به موقع درمان نشود، عصب دندان رفته رفته آلوده و نابود می شود و باعث آبسه می گردد. عصب دندان ممکن است پس از درمان کانال ریشه دندان برداشته شود.
بسیار مهم است که ما در خانه برای حفظ دندان ها و لثه های خود مراقبت های لازم را انجام دهیم زیرا بیماری لثه بیماری رایجی است و اگر درمان نشود ممکن است منجر به از دست رفتن استخوان اطراف دندان شود. بیماری لثه قابل پیشگیری است.
این بیماری می تواند تحت کنترل قرار بگیرد. برای جلوگیری از مشکلات بیشتر دندان می توان با قرار دادن جلسات منظم برای تمیزی و نظافت منظم دندان ها از گسترش این بیماری جلوگیری کرد. چه اینکه اگر دندان ها از بین رفته باشند، ممکن است لازم باشد شکاف های پدید آمده با پروتزهای ایمپلنت پر شوند.
• چگونه دندان ها و لثه ها را سالم نگه داریم؟
اگر دندان های ما پاک و سالم باشند ، مراقبت های ساده زیر می تواند به جلوگیری از مشکلات دندان کمک کند:
o مسواک زدن دندان ها در شب و در طول روز برای حداقل یک بار
o استفاده از خمیر دندان های حاوی فلوراید
o تمیز کردن بین دندان ها با نخ دندان حداقل یک بار در روز
o داشتن عادات خوب غذایی (کم‌‌شیرین(
o مراجعه منظم به کلینیک های دندانپزشکی
اگر چه اکثر مردم به طور مرتب مسواک می زنند اما بسیاری از آنها نمی توانند بین دندان های خود را تمیز کنند و برخی از افراد نیز به طور مرتب توصیه های دندانپزشکی را رعایت نمی کنند. چند تغییر کوچک در روال روزمره می تواند در بلندمدت تفاوت بزرگی را در بهداشت دهان ایجاد کند. زیرا مراقبت های روزانه دندانپزشکی به ما کمک شایانی می کند بنابراین سلاح اصلی ما در حفظ دندان مسواک می باشد.
به همین منظور بر آن شدیم تا برای آشنایی بیشتر شهروندان با فرایند بهداشت دندان و بهره مندی از توصیه های علمی کارشناسان زبده و خوشنام این حوزه به سراغ معتبرترین کلینیک دندانپزشکی استان البرز، یعنی درمانگاه دندانپزشکی معلم برویم. درمانگاهی که از زمان آغاز بکار تا به امروز توانسته با تجهیزات پزشکی مدرن و بکارگیری متخصصان نامدار این عرصه، مراجعین بسیاری را به این کلینیک معتبر گسیل دارد. هادی نیرلو روانشناس و مدرس دانشگاه که سرپرستی این کلینیک را بر عهده دارد در گفتگو با خبرنگار تریبون شهر اذعان داشت: کلینیک معلم از اسفند سال ۹۶ راه اندازی شده و با مجموعه مدیریتی متعهد و متخصص کوشیده است تا ضمن خدمات دهی کمی و کیفی درخور توجه و استاندارد به بیماران، تکریم دائمی و رضایتمندی تمام و کمال مراجعان محترم را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.
وی با اشاره به شروع به کار رسمی این مرکز از فروردین ۱۳۹۷ و انعقاد قراردادی تحت عنوان خدمات رسانی ویژه به فرهنگیان و بازنشستگان آموزش و پرورش استان البرز افزود:
در حال حاضر حیطه خدمات رسانی مطلوب خود را افزایش داده ایم بطوری که هم اکنون با ۹۶ ارگان استان قرارداد داریم. این ۹۶ ارگان شامل ۶۴ اتحادیه صنفی، اتاق اصناف، مجتمع های تجاری استان نظیر نیکامال، یادمان، مهستان و تمامی ادارات کل استان به غیر از اداره حمل و نقل و ورزش و جوانان استان که با آن ها در حال مذاکره برای بستن قرارداد هستیم. همچنین خدمات ما شامل پرسنل و واحدهای صنفی و شرکت ها و برند های صاحب نامی مانند مجموعه شرکت های استخر دانش،کوروش، هایپرمی که به تنهایی حدود چندین هزار نفر پرسنل دارند نیز می شود.
نیرلو با تصریح این مطلب که با تمام ادارات کل قرارداد داریم می افزاید: ما بر اساس تعرفه مصوب معاونت درمان که هرساله تغییر پیدا می کند و متناسب با شرائط اقتصادی جامعه ابلاغ می گردد کار می کنیم بدین صورت که اگر مراجعان هزینه درمان را نقد پرداخت کنند ۲۰ درصد تخفیف می گیرند و اگر بخواهند به صورت اقساط و بدون پیش پرداخت اقدام کنند می توانند تا ۶ ماه بدون سود اقساط خود را تسویه نمایند و این تسهیلات فقط با احراز هویت و ارائه فیش حقوقی از ادارات و شرکت های تابعه انجام می شود و نیازی به ارائه نامه از سوی ارگان یا سازمان خاصی را ندارد. این شرایط برای سایر همشهریانی هم که نتوانند هزینه های درمانی خود را یکجا پرداخت کنند به این صورت انجام می شود که ۵۰ درصد را نقداً و مابقی را طی ۳ فقره چک ماهانه پرداخت خواهند کرد و البته به همراه یک چک به ضمانت کل مبلغ.
نیرلو با اشاره به سیاست کاری کلینیک معلم تاکید می کند: درمانگاه معلم از ابتدا با پزشکانی همکاری می کند که سابقه حسن انجام کار در شهر را داشته اند و به همین دلیل این مرکز به هیچ عنوان پزشکی را که زیر ۱۰ سال سابقه دارد بکار نمی گیرد. این افتخار ماست که اعلام کنیم اکثر پزشکان ما عضو هیات علمی دانشگاه ها هستند. مرکز دندنپزشکی معلم سعی کرده در همه زمینه ها متخصص ویژه آن رشته را داشته باشد. امتیازی که کلینیک معلم نسبت به سایر کلینیک ها دارد این است که شاید سایر کلینیک ها تنها یک یا دو نفر متخصص در مجموعه خود داشته باشند مثلا بگویند که تخصص عصب کشی یا اطفال خیلی مهم است و فقط در این زمینه متخصص داشته باشند و مابقی جریان درمان را توسط سایر دندانپزشکان عمومی انجام دهند اما این کلینیک مفتخر است که همه متخصصان را در خود جای داده است. حتی تخصص هایی که به کار کلینیک ها نمی آید مثل تخصص تشخیص و یا بیماری های دهان و دندان که اصطلاحا “پاتولوژی” گفته می شود. این تخصص ها بیشتر تخصص های آزمایشگاهی است یعنی خود پزشک در یک آزمایشگاه مستقر است. خوشبختانه ما در این مرکز خانم دکتر هاشمی را به عنوان پاتولوژیست داریم و خانم دکتر حسینی متخصص تشخیص ما هستند. بی شک وجود این متخصصان کمک زیادی به روند درمان مراجعان داشته است. در واقع طرح درمان در نگاه همه دندانپزشکان متفاوت است. وقتی یک پزشک تشخیص در کلینیک باشد می تواند بهترین راه درمانی را پیشنهاد بدهد. چون وقتی ما در حوزه درمان به یک بیماری ناشناخته دهان برمی خوریم شخص باید با مراجعه به سایر کلینیک ها و یا مطب های دیگر، کار درمانی خود را پیگیری نماید که در این صورت دندانپزشک متوجه نخواهد شد که این بیمار دارد با یک سرطان و یا تومور و یا بیماری ناشناخته ای دست و پنجه نرم می کند. ولی چون ما در این مرکز متخصص پاتولوژی داریم سریعاً متوجه این موضوع شده و با نمونه برداری به موقع روند درمان در مطب دکتر همین مرکز بررسی و جواب آن به بیمار داده می شود. این ها جزو امتیازات ویژه و اختصاصی کلینیک معلم است که در سایر کلینیک ها استان دیده نمی شود.
نیرلو با برشمردن کادر کاملا مجرب و متخصص کلینیک معلم به خبرنگار تریبون شهر می گوید: متخصص اطفال ما دکتر جعفری هستند که رئیس دانشکده البرز بوده و از مشاورین برجسته وزیر بهداشت هستند. ایشان اولین متخصص کرجی بوده اند که در طی سالیان متمادی از دندانپزشکان خوشنام و بنام ایران بوده اند و بسیاری از بیماران ایشان از شهرستان ها به ایشان مراجعه می کنند چون دکتر جعفری با شاخص های تضمینی و بدون اعمال بیهوشی برای اطفال کار می کنند. همچنین متخصص ارتودنسی ما دکتر گلچایی هستند که ایشان هم از اعضای هیئت علمی دانشگاه می باشند. متخصص فک و صورت ما دکتر ملک زاده و متخصص جراحی لثه ما خانم دکتر عباسی هستند که ایشان نیز عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی می باشند و مجموع پزشکانی هم که در این کلینیک با ما همکاری می کنند تماماً بالای ۱۰ سال سابقه فعالیت دارند.
این مسئول با اشاره به وجود تجهیزات و مواد استاندارد و درجه یک بکار رفته در پروسه درمان بیماران این مرکز می افزاید: جریان کار ما به گونه ای است که موادی که در دهان بیمار تزریق می شود را خود بیمار می تواند قبل از تزریق ببیند. تمامی مواد کلینیک دندانپزشکی ما ژاپنی، آلمانی و یا سوئیسی بوده و مارک ایمپلنت های ما ایتالیایی است . تمام خدماتی که در این مرکز در حال انجام است ۵ سال ضمانت دارد. به طوری که به جرات می توانم بگویم هیچ کلینیک یا مطبی در ایران کار درمانش را حتی برای یک روز هم ضمانت نمی کند. ما با بکارگیری مواد عالی و پزشکان مجرب کارهای درمانی را به نحو شایسته انجام می دهیم به طوری که توانسته ایم تا به امروز رکورد ۸۵۰۰ پرونده پزشکی را در طول یک سال به نام خود ثبت نمائیم. طبق آمار دومین شکایت در سازمان نظام پزشکی به دندانپزشکان اختصاص دارد. اما بحمدا.. مرکز ما از بین این حجم بالای مراجعه کننده فقط دو مورد شکایت داشته است که رأی نهایی به نفع پزشک صادر شده است.
مدیر کلینیک دندانپزشکی معلم در ادامه می گوید: سیستم کلینیک ما بدین صورت است که وقتی بیمار از مطب خارج می شود به حال خود رها نمی شود زیرا بیمارانی داریم که باید به مدت ۶ ماه تحت مراقبت های ویژه باشند. لذا هر هفته با این بیماران تماس گرفته می شود. هر بیماری که به مرکز ما مراجعه می کند همکاران ما فردای آن روز تماس گرفته و نظرش را در مورد رفتار پزشک، نظافت، شیوه پرداختی، برخورد پرسنل جویا می شوند. برای همین منظور تمامی پرونده های مرکز دارای فرم نظرسنجی هستند. باید به این نکته اذعان داشت که در حوزه کار دندانپزشکی معمولاً وجود ۲۰ درصد بیمار برگشتی طبیعی است که مرکز ما خوشبختانه فقط ۲ الی ۳ درصد بیمار برگشتی دارد که آن هم اغلب به دلیل عدم بکارگیری توصیه های پزشکی از سوی بیماران است .مهم ترین ویژگی شاخصی که این مرکز را از سایر مراکز دندانپزشکی متفاوت کرده این است که دستیار و پزشک موظف شده اند تا با کاربست طرح تکریم به استقبال بیمار بیایند و همچنین تمامی پرسنل این مرکز باید لبخند بر لب داشته و به گرمی پذیرای مراجعان باشند. به همین جهت از متصدیان پذیرش خواسته ایم در مقابل بیمار بایستند و خوش آمد گویی انجام دهند. بعد از خروج هر بیمار هم حتما یونیت استفاده شده استریل می شود و تمام مواد مصرفی در پک استریل با برچسب مخصوص قرار دارد که در مقابل دیدگان بیمار باز می شود. به طور کل در این مرکز ۱۶ پزشک و ۱۸ نفر پرسنل مشغول بکار هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.