دیدگاه‌ها برای زنان نقش سازنده ای در عرصه های فرهنگی دارند بسته هستند
-

زنان نقش سازنده ای در عرصه های فرهنگی دارند

زنان نقش سازنده ای در عرصه های فرهنگی دارند خانم منصوره معصومی اصل ازفعالان فرهنگی ومبلغات نامدارکرج درعرصه های فرهنگی اجتماعی وحوزه های تخصصی بانوان است که سالهاست دراین گستره، فعالیت های چشمگیری راانجام داده است. ریاست “جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی کرج”یکی ازاقدامات موثرودرخورتامل این بانوی بلنداندیشه درکرج است که سرویس

کد خبر : 3254
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 تیر 1398 - 8:35

زنان نقش سازنده ای در عرصه های فرهنگی دارند

خانم منصوره معصومی اصل ازفعالان فرهنگی ومبلغات نامدارکرج درعرصه های فرهنگی اجتماعی وحوزه های تخصصی بانوان است که سالهاست دراین گستره، فعالیت های چشمگیری راانجام داده است. ریاست “جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی کرج”یکی ازاقدامات موثرودرخورتامل این بانوی بلنداندیشه درکرج است که سرویس فرهنگی تریبون شهر درگفتگویی  اختصاصی باایشان، فلسفه تشکیل واهداف واقدامات مهم این تشکل مردمی رابه کندوکاونشسته است،

-خانم معصومی اصل هدف اصلی شما ازتشکیل این جمعیت چه بوده؟

این جمعیت از سال ۸۷بنابر منویات مقام معظم رهبری برای ساماندهی ومشارکت فعال زنان در عرصه فرهنگ دینی  تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی آغازبه کارکردوهدف اصلی جمعیت،،شناسایی بانوان توانمند و معرفی شخصیت  و آثار فاخر ایشان در جامعه به عنوان الگوهای موفق و بهرمندی از مشارکت آنها در عرصه های مختلف  فرهنگی و اجتماعی بوده است.

-شماازچه زمانی ریاست این جمعیت راعهده دارشدیدوچه اقداماتی راانجام داده اید؟

  بنده ازاسفند۹۶ با کسب اکثریت آرا بعنوان دومین رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان البرز انتخاب  شدم . طبق آیین نامه جمعیت هم اکنون جمعیت بانوان فرهیخته استان دارای ۴ کارگروه فعال بشرح زیر است:

کارگروه تحکیم بنیان خانواده و توسعه جمعیت.کارگروه اخلاق و تعمیق باورهای دینی. کارگروه سوادرسانه و مدیریت فضای مجازی و کارگروه دختران که جزو ابداعات ابتکاری جمعیت بانوان فرهیخته استان البرز بوده و برنامه های متنوع ومتعددی رابرگزارکرده که ازجمله می توان به بیتوته سه روزه در ایام محرم الحرام ، برگزاری همایش حب الحسین یجمعناو برگزاری همایش دختر ایرونی در ایام دهه مبارک فجراشاره کرد که هدف از همایش اخیر، تبیین اهداف بزرگ انقلاب  اسلامی برای نسل چهارم  و چگونگی حفظ ارزشهای مقدس آن به شیوه ای نوین بود.

 -وظایف اصلی این گروههاچیست؟

تمامی این کارگروهها موظف به برگزاری جلسات ماهانه و اجرایی نمودن برنامه های عملیاتی مطرح شده در شورای استاتی جمعیت بانوان هستند.

-مهمترین اقدام شمادرجمعیت بانوان فرهیخته چه بوده؟

از جمله اقدامات بنده  در کارگروه تحکیم بنیان خانواده ،برگزاری سلسه جلسات اموزشی کاهش آسیب های اجتماعی طلاق در سطح استان وبرگزاری همایش ویژه تکریم خانواده در سطح شهرستان اشتهاردبوده است.

 ازدیگراقدامات ماتشکیل کارگروه تعمیق باورهای دینی وپایه گذاری طرح “حلمای خانه” بودکه پس از چندین ماه این طرح بعنوان طرح اصلی جمعیت بانوان فرهیخته در ۴۰ منطقه از استان البرز به اجرا در آمد وهدف از اجرای آن شناسایی بانوان فعال و تاثیر گذار خانه دار در محلات بودکه نقش آفرین فکری و فرهنگی ومبلغات جمعیت درمحلات بودند. چرا که بانوی خانه بعنوان صبورترین فرد خانه و سنگ زیرین آسیاب خانه و مرکز ثقل امنیت و آرامش اگر مسلح به سلاح و بینش فکری و فرهنگی و اخلاقی باشد علاوه بر خانه می تواند در کوچه و محله و شهر خود بعنوان فردی موثر و راهبر باشدکه الحمدلله هم اکنون در  این طرح نزدیک به ۲۰۰۰ نفر ازبانوان در زمینه های مختلفی  نظیر امور بانوان و خانواده و اخلاق و باورهای دینی و سواد رسانه ای آموزش دیده اند.

همچنین ازدیگراقدامات این جمعیت، راه اندازی وتاسیس سالن ویژه جمعیت بانوان در طبقه فوقانی مسجد امام جعفر صادق (ع) واقع در کوی کارمندان بود. که افتتاح این سالن همزمان با اولین روز محرم الحرام سال ۹۷ بود که در این روز ۳۰۰ نفر از مبلغات سازمان در همایشی با عنوان گردهمایی بصیرتی مبلغات البرز به هم اندیشی پرداختندتاتوصیه های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی راجهت کاربرددرسخنرانی ها و تبلیغ برای عموم مردم در ایام تبلیغی محرم الحرام و صفر  توسط جمعیت بانوان  را بطور یکسان ارائه نمایند.

 وی درادامه باتبیین برگزاری دوره های مشاوره ای اخلاق و احکام ویژه زوجین اظهارداشت:مابرای آگاهی بخشی هرچه بیشتربه زوج های در آستانه ازدواج که هر هفته در سالن نژاد فلاح برگزار می شودتوصیه های مشاوره ای رایگان ارایه می کنیم.

معصومی اصل درادامه تصریح کرد: از جمله دیگر برنامه های جمعیت ایجاد کارگروه تعمیق باورهای دینی بودکه  همزمان با سالروز عید بزرگ غدیر، جشن ویژه ولایت رابا حضور ۹۰۰ نفر از عموم مردم و با حضور نماینده محترم ولی فقیه در دانشگاهها حجت الاسلام  تویسرکانی  و همچنین بهره مندی از اشعار شاعر برجسته معاصرحمیدرضا برقعی برگزار کردیم..

 رئیس جمعیت بانوان فرهیخته تاکیدکرد:

 توزیع نشریه ویژه جمعیت بانوان فرهیخته در ۵۰۰۰ نسخه و همزمان با راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن در جشن چهل سالگی انقلاب ،ازدیگراقدامات تشکل در جهت معرفی هر چه بیشتراهداف واقدامات جمعیت بانوان فرهیخته به عموم مردم فهیم استان البرزبود.

منصوره معصومی اصل درپایان باتاکیدبرنقش سازنده زنان درعرصه های مختلف اجتماع وحوزه های مدیریتی،بابرشمردن آثاروبرکات اقدامات جمعیت گفت:

تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم با عنوان “مجمع حلمای حریم وحرم” در خرداد ۹۸ از دیگر اقدامات جمعیت بانوان فرهیخته بود که دراین برنامه کوشیدیم  لزوم رساندن پیام فکری و اخلاقی شهدا توسط خانواده های معزز شهدا به جامعه راموردتاکیدقراردهیم چرا که دشمنان سعی می کنند عکس این موضوع را به جامعه القا و تحمیل کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.