جذب جوانان به مساجد،باعثِ کاهشِ آسیب هایِ اجتماعی خواهدشد

علیرضا سعیدی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرزدرهمایش آموزشی،توجیهی خدّامِ مساجد واماکنِ مذهبیِ البرزاظهارداشت: باوجوداین که تعداد مساجد استان البرز زیاد است،اما هنوز به استانداردهایی که برازنده ومناسب نظام جمهوری اسلامی ایران باشد،نرسیده ایم.   رئیس مرکز رسیدگی به امورمساجداستان البرزتأکیدکرد:به گزارش تریبون شهر،حجت الاسلام سعیدی بااعلام این خبرگفت: بخش عمده‌ای از مشکلات

کد خبر : 2347
تاریخ انتشار : شنبه 7 اردیبهشت 1398 - 16:33

علیرضا سعیدی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرزدرهمایش آموزشی،توجیهی خدّامِ مساجد واماکنِ مذهبیِ البرزاظهارداشت:
باوجوداین که تعداد مساجد استان البرز زیاد است،اما هنوز به استانداردهایی که برازنده ومناسب نظام جمهوری اسلامی ایران باشد،نرسیده ایم.

 
رئیس مرکز رسیدگی به امورمساجداستان البرزتأکیدکرد:به گزارش تریبون شهر،حجت الاسلام سعیدی بااعلام این خبرگفت:
بخش عمده‌ای از مشکلات اجتماعی به دلیل عدم وجود برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی مناسب در مساجد تشدید می‌شود.
وی دربخش دیگری ازسخنان خودبااشاره به این که امروزه، بخش عمده‌ای از مشکلات اجتماعی،به دلیل عدم وجود برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی مناسب درمساجدتشدید می‌شود،تصریح کرد:
متاسفانه مساجد ما مساجد پویا و فعالی نیستند که دارای برنامه‌های مطلوب و جذاب برای جوانان باشند و ما بایداین معضل را برطرف کنیم تا جوانان برای حضور در مساجد انگیزه مضاعفی داشته باشند.
سعیدی در ادامه سخنان خوداظهارداشت:
این مرکزاز بدوشروع فعالیت، ساماندهی مساجد را در دستور کار خود قرار داده اما علیرغم تلاش‌های بسیار،مساجد البرز،هنوزدرجایگاه واقعی خود قرار نگرفته‌اند.
وی با تأکیدبر اینکه باید به وضعیت مساجد بیشتر توجه کنیم، گفت:
استان البرز به دلیل مهاجرپذیری، در معرض آسیب‌های اجتماعی بیشتری قرار دارد، اگر به مساجد به عنوان قطب فرهنگی محلات توجه شودوبرنامه‌ریزی‌ها در مسیر جذب حداکثری جوانان به مساجد باشد قطعااز آسیب‌های اجتماعی کاسته خواهدشد.
سعیدی در ادامه از چگونگی فعالیت خدام مساجد سخن به میان آورد وتاکیدکرد:
خدام مساجد باید از لحاظ معرفتی و علم و تقوا در جایگاهی باشند که در صورت غیبت امام مسجد بتوانند وظایف امام مسجد را برعهده بگیرند.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز بیان داشت:
برای تحقق این هدف برگزاری دوره‌های آموزشی خدام را در دستور کار قرار داده ایم و واحد مستقلی به نام امور خدام را ایجاد کردیم تا خدام، مسائل و مشکلات خود را با مراجعه به این مرکز حل وفصل نمایند.
حجت الاسلام سعیدی در پایان باتاکیدبراین که مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز با همکاری اوقاف به دنبال این است که خدام را به جایگاه واقعی خود برساندگفت:
این مرکز به دنبال آن است تا ظرفیت‌های قانونی و مالی لازم رابرای تحقق این خواسته ایجاد کند تاخدام، بدون هیچ دغدغه ای به فعالیت خود ادامه دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.