دیدگاه‌ها برای یحیی رمضانی:پیشرفت ۴۰ درصدی سند علم و فناوری البرز بسته هستند
-

یحیی رمضانی:پیشرفت ۴۰ درصدی سند علم و فناوری البرز

پیشرفت ۴۰ درصدی سند علم و فناوری البرز  مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز گفت: تدوین سند علم و فناوری با مشارکت شورای عتف و سازمان برنامه و بودجه کشور و استان البرز و دانشگاه خوارزمی ، ۴۰ درصد پیشرفت داشته است. به گزارش

کد خبر : 3052
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 تیر 1398 - 8:45

 مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز گفت: تدوین سند علم و فناوری با مشارکت شورای عتف و سازمان برنامه و بودجه کشور و استان البرز و دانشگاه خوارزمی ، ۴۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش تریبون شهر،یحیی رمضانی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی متولی و ناظر طرح‌های پژوهشی ماده ۵۶ است بنابراین یک درصد از هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی که با این سازمان مبادله موافقت نامه دارند به جز فصول (یک و شش شامل حقوقق و دستمزد) به طرح‌های پژوهشی و توسعه فن آوری استان البرز تعلق می‌گیرد.
وی ادامه داد: البرز قطب علم و فناوری کشور محسوب می‌شود و با بیش از ۱۰۵ هزار دانشجو و ۱۶ مرکز تحقیقاتی ظرفیتی قابل توجه در حوزه پژوهش وتحقیق به شمارمی رود.
بنابراین شاخصه‌های طرح‌های پژوهشی اشتغالزایی، متناسب با اهداف وسیاست های اقتصاد مقاومتی، دانش بنیان، باید باشد تا خروجی آنها به توسعه استان البرز منتج شود.
رمضانی گفت: با عنایت به مجوز صادر شده از سوی رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور مبنی بر مجوز تجمیع اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های مشمول این ردیف اعتباری در سال گذشته طرح مطالعاتی و پژوهشی توسعه سرزمینی البرز، آینده پژوهی مبتنی برسند آمایش در کارگروه آموزش وپژوهش و فن آوری و نو آوری زیر مجموعه شورای برنامه ریزی استان البرز تأیید و در شورای برنامه ریزی وتوسعه استان تصویب وبه فراخوان وانتخاب مجری طرح منجر شد که انتظارمی رود تا دو ماه آینده این سند توسعه پایدار و آینده پژوهی مبتنی بر سند آمایش استان البرز به اتمام برسد و در کنار سند توسعه این استان یک افق جدیدی را برای چشم انداز و برنامه ریزی های آینده این استان نوپا کمکی برای تصمیم سازان داشته باشد.
وی افزود: امسال نیز از تجمیع یک درصد اعتبارات پژوهشی استان البرز استفاده می‌شود و این موضوع به دستگاه‌های اجرایی اطلاع رسانی شده تا یک طرح مطالعاتی جدیدتری به منصه ظهور گذاشته شود.
رمضانی اظهار داشت: در سالجاری ۸۰ عنوان پژوهشی با هدف دنبال کردن سیاست‌های شعار سال یعنی رونق تولید ازسوی دستگاه‌های اجرایی احصاء شده که اشتغالزایی، دانش بنیان، اقتصاد مقاومتی و توسعه البرز در آنها مدنظر است.
مدیرمرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه البرز خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۴۰ هزار نفر ساعت در بخش آموزش و توانمندسازی کارکنان دولت استان، از دوره‌های مختلف آموزشی این مرکز بهره مند شدند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین با برگزاری دوره‌های آموزشی، همایش‌ها و سمینارها با موضوعات مصرف بهینه انرژی، حسابداری تعهدی، درآمدهای پایدارشهری، تحول اداری، رفتارهای سازمانی، حقوق شهروندی، بهره وری، اقتصاد مقاومتی، بودجه ریزی مبتنی برعملکرد، در تلاش برای ارتقائ سطح اطلاعات مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی در استان البرز هستیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.